Domowe sposoby na suchą skórę

ProSzkliwo Wzmacnia Szkliwo jest główną frazą kampani sprzedży past do zębów Lek infanrix skład na ulotce do pobrania przez internet

Problemy suchej skóry to zagadnienie z którym musimy się borykać szczególnie zimą lub w środku lata, gdy jesteśmy bardzo narażeni na ekstremalne temperatury, działanie promieni słonecznych, czy klimatyzację. Problem ten może dotknąć wszystkich, ale szczególnie narażone są mieszkanki dużych miast, gdzie dodatkowo problem stanowi zanieczyszczone powietrze, czy chlorowana woda. Dlatego oprócz odpowiedniego doboru kremów warto przyjrzeć się domowym sposobom na suchą skórę.

Wśród domowych sposobów na suchą skórę szczególnie polecana jest oliwa z oliwek. Ważne, by posmarować całe ciało cienką warstwą i poczekać, aż się wchłonie. Dobrym pomysłem może okazać się także oliwka dla dzieci, olejek migdałowy i oczywiście picie dużej ilości wody mineralnej. Można poradzić się także ludzi na forach internetowych lub specjalnych stronach poświęconych urodzie. Niektórzy twierdzą, że świetnym rozwiązaniem są domowej roboty maseczki, na przykład z miodu, płatków owsianych, czy jogurtu naturalnego. Dzięki nim skóra nie jest przesuszona, wygląda na zdrową i elastyczną. Przed kąpielą można natomiast nałożyć maseczkę z soku pomarańczowego, oliwy z oliwek, limonki i żółtek jajek lub spróbować posmarować twarz i szyję mieszanką z tartych, rozgniecionych bananów. Kolejna rewelacyjna maseczka to mieszanka mleka z rozgniecionymi orzechami laskowymi – efekt jest zniewalający, a skóra orzeźwiona i odnowiona. Można także skorzystać z tradycyjnej maseczki z ogórka – tym razem jednak warzywo rozcieramy i kładziemy na twarz, a zwłaszcza w okolicy oczu, pod postacią specjalnej maski. Skóra od razu wyda się bardziej orzeźwiona i napięta.